Створено Всеукраїнську профспілку “Народна солідарність”

Установчі збори нової всеукраїнської організації трудящих відбулися у місті Києві 18 березня 2010 року. Обрано Центральний координаційний комітет Профспілки у складі 5 осіб: О.Кляшторний, О.Дробіков, М.Лебедь, В.Лєвін, О.Смирнов. Головою ЦКК обрано Олексія Кляшторного. В якості основних ідеологічних принципів профспілки підтверджені ті, що були викладені в “Декларації намірів” її Оргкомітету 13 лютого 2010 р.

Декларація намірів Оргкомітету Всеукраїнської профспілки “Народна солідарність”

Протягом останніх двох десятиріч людство стало свідком глобального процесу зменшення правової і соціальної захищеності та реального добробуту більшості трудящих практично всіх індустріально розвинених країн. На Україні це глобальне явище знайшло своє вираження в одній з найгостріших, у світовому масштабі, форм, внаслідок чого починаючи з минулого 2009 року наша країна офіційно стала державою з найнижчим на Європейському Континенті рівнем середньомісячної заробітної плати.

Таким чином, на українських трудящих одночасно і взаємопов’язано впливають негативні світові соціально-економічні тенденції та специфічний “національний” чинник – постійне відставання країни у темпах реформування і розвитку від сусідніх держав Східноєвропейського регіону.

Усі політичні сили, які приходили до влади на Україні від моменту проголошення її Незалежності,  незмінно несли на своїх прапорах гасла захисту інтересів трудової більшості українського народу.  Практика правління кожної з них, на жаль, кардинально відрізнялася від передвиборчих декларацій. Основна причина такого явища пояснюється старим народним прислів’ям: “Хто платить, той і замовляє музику”. Апелюючи на виборах до широких мас громадян, усі партійно-політичні сили, представлені у Верховній Раді України, та переважна більшість тих, які знаходяться поза Парламентом, оплачують свою діяльність в основному за рахунок коштів української та іноземної буржуазії. Тому “внутрішньопартійна демократія” у тих із них, котрі все ще намагаються в неї “гратись”, є очевидним фарсом.

Суспільним інститутом, покликаним безпосередньо захищати інтереси трудящих, є профспілки. Принципова відмінність профспілок від будь-яких політичних партій полягає в тому, що головним джерелом їхнього існування є внески самих трудящих. Проте, вцілому ні “старі” (пот-радянські), ні створені починаючи з 1989 року нові “альтернативні” профспілки не змогли досі дати належної відповіді на виклик, кинутий світовим капіталом українським трудящим.

З-поміж причин, які обумовили неефективність роботи переважної більшості українських профспілок, можна виділити:

1) їхнє “ідейне роззброєння” перед капіталом, відмова від послідовної класової позиції та класової боротьби;

2) орієнтація на підтримку “згори” (від державних органів, політичних партій та лідерів, або іноземних джерел) замість опори на організовану дію самих трудящих;

3) практика “подвійних стандартів”, коли декларації та гасла профспілкових діячів не співпадають ні з їхніми справжніми переконаннями та намірами, ні з їхніми реальними діями;

4) конформізм і постійна “здача позицій”, які випливають з невіри у себе та свій народ.

Настав час створити профспілку, яка свідомо і відкрито захищає класові інтереси пролетаріату, розбудовує себе на основі самоорганізації трудящих, чесно будує свої відносини на сам перед зі своїми власними членами, не бере на свою діяльність грошей із сумнівних джерел, ніколи і нікого не “здає” та не “спускає протест на гальмах”.  Профспілку, засновану на моральних та ідейних принципах, у котрій думка, слово та діло її лідерів та членів між собою ніколи не розходитимуться.

Ніхто не може відстояти інтереси трудящих України, крім самих українських трудящих. Що нам потрібно сьогодні, то це відновити віру у себе, свої переконання, свої ідеї та власні життєві принципи. Відновити віру в нашу країну заради майбутнього наших дітей і онуків.  Відновити віру у правду, яка перемагає завжди, коли людина перемагає свій страх.

Саме заради цього ми створили оргкомітет Всеукраїнської профспілки “Народна солідарність”, приєднатися до якої кличемо всіх, хто разом з ними вірить у силу єдності, чесність та солідарну дію трудівників.

Київ, 13 лютого 2010 року

Оргкомітет Всеукраїнської профспілки “Народна солідарність”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s