Безкоштовної освіти на Україні більше не існує?

19 молодіжних та студентських громадських організацій звернулися до Президента Віктора Януковича з проханням призупинити дію постанови Уряду про введення додаткових платних послуг в закладах освіти. Громадськість впевнена, що даний документ суперечить чинному законодавству, та загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів.

Молодь вважає, що постанова № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності” від 27.08.2010 узаконить корупцію в школах, ВНЗ та ПТУ. Зокрема, оскільки документ встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних і університетських бібліотек, а також сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без відвідання яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять.

У пояснювальній записці до постанови № 796 сказано, що раніше у форматі круглого столу тричі було проведено обговорення проекту з лідерами молодіжних та студентських організацій, та що з урахуванням висловлених пропозицій проект урядового рішення,
мовляв, був доопрацьований.

“Нажаль, ця інформація не відповідає дійсності,” – запевнює Михайло Лебедь з ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ). – “Попередній Міністр освіти та науки дійсно проводив круглі столи з молодіжними лідерами на цю тему. Проте, як бачимо сьогодні, пропозиції молоді враховані не були, оскільки постанова № 796 містить чималу кількість одіозних норм.”

За “минулої влади” спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце, але не мала успіху. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 369, якою планувалось запровадити вищеперераховані платні послуги. Але, враховуючи протести студентських та молодіжних організацій, а також неконституційність самого рішення Уряду – тодішній Президент своїм Указом від 30 квітня 2009 р. скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження і всіх інших додаткових платних послуг.

Напередодні прийняття постанови № 796 “Фундація Регіональних Ініціатив” вже зверталася до Прем’єр-міністра з проханням не розглядати проект постанови на засіданні Уряду без проведення додаткового громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. Проте на сьогодні на звернення молоді в будь-який спосіб відреагував лише Голова Верховної Ради Володимир Литвин, який на зустрічі з активістами незалежної студентської профспілки “Пряма Дія”, пообіцяв доручити парламентським комітетам з питань науки і освіти та з питань бюджету перевірити законність урядової постанови.

Звернення до Віктора Януковича наразі підписали Громадська ініціатива “Студентський захист”, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), ВМГО “Студентська платформа”, ВМГО “АПОС України”, ВМГО “Національний студентський союз”, ВМГО “Українська Студентська Спілка”, ВМГО “Студентське братство”, ВМГО “Студентська республіка”, ВМГО “Батьківщина молода”, ВМГО “Ліга слов’янської молоді”, ВМГО “Професіонал”, ВМГО “Спілка молодих державних службовців України”, ВМГО “Українська федерація молодих медиків”, ВСМДГО “Національна рада молодіжних організацій України”, ВСМГО “Спілка об’єднань молоді України”, ВМГО “Республіканська Християнська молодь”, ВМГО “Українська спілка молодих депутатів”, ВМГО “Українська ліга молодих підприємців”, ГО “Центр UA”.

Ознайомитись із постановою № 796 можна тут:
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/newsnpd?npdList_stind=1

Огляд негативних моментів постанови КМУ № 796 – тут: http://fri.com.ua/2010/09/5187

Ще більше інформації по темі тут: http://news.tochka.net/ua/51020-azarov-vvel-platnye-uslugi-dlya-studentov

Advertisements

One response to “Безкоштовної освіти на Україні більше не існує?

  1. Чому ж на Україні, а не в Україні?…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s