Дамо відсіч “комунальному грабунку”!

Ще в липні цього року представники чинного Уряду, зокрема віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко та міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич повідомили громадян, що з 15 жовтня комунальні тарифи для населення будуть підвищені щонайменше на 25 %.

Влада пояснює це підвищенням ціни газу для підприємств житлово-комунального господарства, яка зросла з 1 серпня цього року на 50 % відповідно до зобов’язань, прийнятих Кабінетом Міністрів України перед Міжнародним валютним фондом в якості умови надання йому кередитів на суму в 15,6 мільярда доларів США.

При цьому з квітня 2011 року ціна газу для населення і ЖКГ має зрости ще в півтора рази, що, природньо, потягне за собою в наступному році чергове підвищення тарифів на опалення, гарячу воду, електрику і т. д.

Як бачимо, особливістю нинішнього підвишення тарифів є те, що воно не стримується, а, навпаки, координується і спрямовуться Урядом.

При цьому формування самих тарифів залишається абсолютно непрозорим, а обіцянки затвердити на державному рівні зрозумілі методики їхнього розрахунку – не виконаними, як і багатолітні обіцянки нинішнього Президента добитися прийнятних для економіки та суспільства цін на газ.

Тим часом переважна більшість обленерго, теплокомуненерго та інших підприємств, причетних до забезпечення комунального господарства енергетичними ресурсами, як і власне ЖЕКів, давно вже є приватними структурами, що діють з метою створення прибутку для своїх власників. Ті ж з них, що покищо лишаються в державній власності, Уряд обіцяє приватизувати вже протягом найближчих місяців. Те саме стосується і “суміжних” підприємств, які виконують різноманітні замовлення житлово-експлуатаційних організацій: з обслуговування ліфтів, ремонту дахів, асфальтування, вивезення сміття і таке інше.

В результаті громадяни вимушені віддавати дедалі більшу частку свого сімейного бюджету задля збагачення невеликої кількості приватних осіб в Україні та закордоном, розплачуючись із ними за ціною, яку важко назвати справедливою.

Статті 23 та 32 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” прямо передбачає участь профспілок у формуванні цінової політики в державі, а також у захисті економічних та соціальних прав громадян, пов’язаних з одержанням, утриманням і збереженням житла.

Тому зараз, особливо в ситуації масової втрати народом довіри до будь-яких політичних партій та лідерів, саме профспілки та інші недержавні організації громадянського суспільства мають взяти на себе ініціативу з організації скоординованої протидії “комунальному грабунку” громадян у загальнонаціональному масштабі.

В зв’язку з цим Всеукраїнська профспілка “Народна солідарність” від сьогодні розпочинає національну кампанію проти підвищення цін на комунальні послуги та закликає до об’єднання в цій справі усі українські профспілки та інші громадські організації всіх типів, статути яких передбачають захист прав та законних інтересів їхніх членів.

Зокрема, починаючи з 09 жовтня 2010 року, кожної суботи з 15.00 до 16.00 представники “Народної солідарності” збиратимуть людей біля будинку Київської міської державної адміністрації по вул. Хрещатик 36, щоб розповісти громадянам про незаконні дії влади у сфері формування цін на комунальні послуги та методи мирної протидії ним.

Контактуйте з нами за тел. 044 2291167, 067 5487728, 093 9457788, e-mail: ссс@narsolidarnist.org.ua , приєднуйтесь до спільноти ВКОНТАКТЕ та на FaceBook, дізнавайтеся більше та беріть участь у спільній креативній роботі на http://uk.antizek.wikia.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s