Масове сокорочення державних службовців – популізм і беззаконння

09 грудня 2010 року Президент України Віктор Янукович видав Указ, яким доручив Кабінету Міністрів “забезпечити в процесі ліквідації, реорганізації центральних органів виконавчої влади скорочення чисельності державних службовців, які працюють у центральних органах виконавчої влади, не менше, ніж на 30 відсотків”.

Вже на другий день після цього, 10 грудня, Прем’єр Азаров підписав постанову КМУ № 1124, згідно з якою апарат урядового Секретаріату скорочується одразу на 50%.

Аналогічні скорочення, під тиском бюджетних обмежень, нав’язуються, також, і місцевим органам державної влади.

Тим часом, кількість державних чиновників (крім фіскальних та правоохоронних органів) на Україні насправді значно відстає від аналогічних показників більшості європейських країн.

Так, за офіційними даними Головного управління державної служби України у березні 2010 року на Україні нараховувалось 283 тисячі державних службовців, що на 2,5% менше, ніж у 2009 році, коли їх число становило близько 291 тисячі осіб. Таким чином, відношення кількості держслужбовців до чисельності населення України становить 0,7%. У той же час, у Німеччині цей показник становить 3%, у Франції – 4,9%, в Австрії – 5,9%, у Швеції – 9,4%.

Окремо слід зазначити, що з 283 тисяч українських держслужбовців понад 62 тисячі, або приблизно 22%, працює в одному-єдиному “суперміністерстві” – у Державній податковій службі.

Себто, забезпеченість громадян України “адміністративними послугами” є на порядок нижча, ніж в інших європейських країнах, саме тому, що їх елементарно “нікому надавати”.

Є цілком очевидним, що подальше різке скорочення державного апарату вдарить, передусім, по інтересах простих громадян, позбавивши органи влади можливості не лише оперативно надавати населенню управлінські й адміністративні послуги, але й взагалі нормально працювати.

Разом з тим, при прийнятті державою відповідних рішень не було дотримано положень статті 49-4 чинного Кодексу законів про працю України, згідно якої “ліквідація, реорганізація підприємств (установи організації), … що тягнуть за собою скорочення чисельності або штату працівників … можуть здійснюватися тільки після завчасного надання професійним спілкам інформації з цього питання, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення.”

Згідно тієї ж статті КЗпПУ, а також ст. 22 Закону України “Про професійні спілки…” власник або уповноважений ним орган не пізніше трьох місяців до планованого скорочення має провести консультації з професійними спілками про заходи щодо запобігання звільненню чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-якого звільнення.

При здійснюваному зараз державою масовому скороченні свого апарату нічого подібного проведене не було. Натомість, керівництво держави поспіхом планує “легітимізувати” свої незаконні дії шляхом… внесення змін у чинне законодавство! Алеж стаття 22 Конституції України захищає громадян від звуження їхніх існуючих прав!

Правовий механізм захисту держслужбовців, яким загрожує незаконне звільнення, за цих умов очевидний: адже згідно ст. 43 Кодексу законів про працю України та ст. 38 Закону “Про професійні спілки…” звільнення працівника “з ініціативи власника” вимагає попереднього погодження із професійною спілкою, членом якої є даний працівник.

Треба лише бути членом “непродажної” профспілки, яка не побоїться захищати свого члена!

В зв’язку з цим відповідно до ріщення свого Центрального координаційного комітету від 14 грудня ц. р. Всеукраїнська профспілка “Народна солідарність” починає кампанію захисту прав державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування України. Дана кампанія є складовою здійснюваної ВП “Народна солідарність” з березня 2010 року Програми боротьби проти незаконних звільнень.

Першою акцією відновленої кампанії став інформаційно-попереджувальний пікет, проведений ВПНС біля входу до будинку Кабінету Міністрів України з вул. Садової 20 грудня з 08.30 до 09.10.

Фотозвіт дивіться тут:

Листівку з акції 20 грудня під Будинком Уряду, можна завантажити тут.

Захищайте себе! Вступайте у профспілку!

ВП “Народна солідарність”
Більше інформації: 044 2291167,
067 5487728, 093 9457788

Advertisements

One response to “Масове сокорочення державних службовців – популізм і беззаконння

  1. Пінгбек: Як не стати жертвою “скорочення державного апарату”? | Профспілка "Народна солідарність"

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s