Громадяни України домоглися ухвалення закону “Про доступ до публічної інформації”!

(Оновлено) 13 січня 2011 року під тиском демократичної громадськості Верховна Рада України з четвертої чи п’ятої “спроби” прийняла-таки законопроекту “Про доступ до публічної інформації”, який уже найближчим часом здатен стати ефективним інструментом контролю за владою з боку “простих громадян”.

Філософія законопроекту проста: будь-який вироблений державним органом влади документ, що офіційно не є секретним, має бути доступним для копіювання будь-яким громадянином.

Представники понад 150 громадських організацій України підтримали заяву журналістського руху “Стоп цензурі!”, однією з вимог якої було ухвалення закону про доступ до інформації.

Про підтримку цієї ініціативи заявили УСІ парламентські фракції Верховної Ради України та президент В.Ф.Янукович.

Проте з “фантастично-дивовижних” причин понад рік результативне голосування по законопроекту не відбувалося. Виходить, його хтось ДУЖЕ БОЇТЬСЯ? Або те, що очевидно вигідне УСІМ ГРОМАДЯНАМ, “за визначенням” не вигідне будь-якій фракції ВЛАДИ?

Бо чому, інакше, прийняття “підтримуваного” ними законопроекту цілий рік почергово зривали то Партія Регіонів, то КПУ, то БЮТ і НУНС?

Тому напередодні остаточного голосування у ВРУ профспілка “Народна солідарність” ініціювала застосування вельми простого, але досить дієвого механізму для того, щоб влада таки “почула кожного”: кожен активіст кампанії на підтримку законопроекту протягом дня телефонував у приймальню або й на особистий мобільний телефон главі парламентської фракції тієї політичної сили, за яку особисто він голосував на виборах…

І от, спільними зусиллями багатьох, багатостраждальний законопроект таки став законом. Проте, набути чинності він має лише через три місяці після його підписання В.Януковичем та офіційного оприлюднення, себто десь у середині травня…

Однак дізнатись про свої майбутні права не завадить уже сьогодні, чи не так? Дивіться текст щойно прийнятого закону “Про доступ до публічної інформації” тут та знайте: громадськість таки МОЖЕ добитися свого навіть у такій нео-тоталітарній державі, якою дедалі більшою мірою стає сьогоднішня Україна, коли вона діє об’єднано. згуртовано та “знає, чого власне хоче”!

Advertisements

One response to “Громадяни України домоглися ухвалення закону “Про доступ до публічної інформації”!

  1. Про підписання президентом В.Януковичем даного закону дивіться тут: http://www.president.gov.ua/news/19266.html

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s