Перший український “пікет порожніх кастрюль”

17 березня 2011 з ініціативи Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки “Народна солідарність” Публічного акціонерного товариства “Київпроект” біля будинку Міністерства соціальної політики по вул. Еспланадній у місті Києві відбувся перший український “пікет порожніх кастрюль” на знак протесту проти нестримного зростання комунальних цін в умовах нереагування державних органів на незаконну невиплату трудящим заробітної плати, встановленої колективними угодами.

На Дочірньому підприємстві “Інститут “Київжитлопроект” Публічного акціонерного товариства “Київпроект” сьогодні склалася вкрай жахлива ситуація з оплатою праці найманих працівників:

– заборгованість із виплати зарплати станом на січень 2011 року охоплювала чотири місяці: серпень, жовтень, листопад та грудень 2010;

– на даний момент за твердженням керівництва підприємства зарплата виплачена працівникам по грудень 2010 року включно, проте розмір виплат не відповідає посадовим окладам та Галузевій угоді, тобто фактично ці твердження не відповідають дійсності;

– з метою приховання невиплати заробітної плати у лютому 2011 року працівників “Київжитлопроекту” було направлено в примусові неоплачувані відпустки, тривалість яких перевищує встановлені законом два тижні. Це слугує роботодавцю підставою для тверджень про, ніби-то, неіснування заборгованості із заробітної плати за лютий, хоча фактично працівники, які знаходилися “у відпустці”, продовжували виконувати свої трудові обов’язки у звичайному режимі.

Водночас, мають місце й інші грубі порушення законодавства про працю. Зокрема – приховування трудових відносин під виглядом виконання договорів підряду, в результаті чого наймані працівники не користуються такими базовими соціальними та трудовими правами, як соціальне та пенсійне страхування, відпустки, виплата лікарняних тощо.

Стосовно цих порушень Первинна профспілкова організація Всеукраїнської профспілки “Народна солідарність” Публічного акціонерного товариства “Київпроект” направила звернення до Територіальної державної інспекції праці в м. Києві, на яке, втім, нами не отримано жодної відповіді, в той час як порушення, про які йшлося у зверненні, продовжуються.

Зважаючи на це, 04 лютого 2011 року до Територіальної державної інспекції праці в м. Києві на наше прохання звернувся Народний депутат України Т.Стецьків з проханням надати йому копію акту перевірки, здійсненої інспекцією на ДП “Інститут “Київжитлопроект”. Проте, це депутатське звернення спіткала сумна доля листів профспілки.

Сьогодні більшість працівників ДП “Інститут “Київжитлопроект” ПАТ “Київпроект” – кваліфікованих архітекторів та конструкторів – отримують фактичну заробітну плату в розмірі близько однієї тис. грн. на місяць. Приблизно таку ж суму вони мають сплачувати за житлово-комунальні послуги, ціни на які стрімко зростають. Це позбавляє багатьох людей в Україні, зокрема таких, як працівники Інституту “Київжитлопроект” елементарних засобів до життя.

В зв’язку з цим профспілка закликала Віце-прем’єр-міністра С.Л.Тігіпка, який віднедавна є ще й Міністром соціальної політики України приступити до виконання своїх обов’язків з налагодження ефективної роботи підпорядкованої даному Міністерству Державної інспекції праці.

Поделиться ВКонтакте

Advertisements

2 responses to “Перший український “пікет порожніх кастрюль”

  1. Пінгбек: Профспілка вимагає притягти до кримінальної відповідальності керивництво ДП “Київжитлопроект” Публічного акціонерного товариства “Ки

  2. Пінгбек: Профспілка вимагає притягти до кримінальної відповідальності керивництво ДП “Київжитлопроект” Публічного акціонерного товариства “Ки

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s