“Пенсійний кидок” українського народу зі “страшилки” стає реальністю…

16 червня 2011 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні урядовий законопроект про т. зв. “пенсійну реформу”. Відповідальний за розробку законопроекту віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко та лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов прогнозують прийняття відповідного закону у другому читанні та в цілому до кінця поточної сесії Ради, тобто до 08 липня.

За “реформу” проголосували 245 із 381 депутата, зареєстрованого у залі, зокрема 187 – із фракції Партії регіонів, 13 – із фракції НУ-НС, 15 “депутатів-тушок” із групи “Реформи за майбутнє”, 20 із фракції Народної партії (кол. “Блок Литвина”) і 10 позафракційних. Не голосували у повному складі фракції “БЮТ-Батьківщина” та КПУ.

Законопроект передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років шляхом його збільшення на 6 місяців щорічно впродовж 10 років, починаючи з 1 вересня 2011 року. Для чоловіків-держслужбовців пенсійний вік буде підвищено до 62 років, починаючи з 2013 року, поступово протягом 4 років. Впродовж наступних 10 років пропонується, також, збільшити необхідну вислугу для призначення пенсії військовослужбовцем з 20 до 25 років.

Крім того, пропонується підвищити тривалість стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, для жінок із 20 до 30 років і для чоловіків із 25 до 35 років.

Законопроектом запроваджується так званий “другий (накопичувальний) рівень пенсійної системи”. Передбачається, що учасниками цієї системи буде нинішня молодь: особи, яким на дату впровадження системи виповнилося не більше 35 років. Розмір страхового внеску становитиме 2% із подальшим його щорічним підвищенням на 1% до досягнення 7%. Управління страховими внесками накопичувальної системи на початках здійснюватиме нині існуючий державний Пенсійний фонд, проте через 2 роки після початку сплати страхових внесків за накопичувальною системою її учасники матимуть право перенести накопичені кошти до одного з недержавних пенсійних фондів.

На невідкладному розгляді цього законопроекту наполягав особисто президент Віктор Янукович, мотивуючи це своїм бажанням обмежити максимальний розмір пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (на даний момент це – 7 640 грн.).

Ситуацію з “пенсійною реформою” коментує голова ЦКК ВП “Народна солідарність” Олексій Кляшторний:

Декларації про надзвичайно “поступовий” характер “реформи” – кроками по півроку на рік – нікого не повинні вводити в оману. Фактично здійснюється НЕГАЙНЕ одноразове підвищення пенсійного віку ОДРАЗУ на ДЕСЯТЬ років: шляхом підвищення вимог до так званого “пенсійного страхового стажу” з 20 до 30 років для жінок і з 25 до 35 років для чоловіків. Мільйони українців передпенсійного віку НЕ МАЮТЬ 35 років цього самого “страхового стажу”, оскільки вже 10, 20 і більше років змушені працювати “неофіційно”, без “білої зарплати”. Вони не зможуть вийти на пенсію ні в 60, ні 65, ні, в деяких випадках, навіть у 70.

Власне, для цього, передусім, і “затіяно увесь сир-бор”.

Я гадаю, профспілка “Народна солідарність” на наступному тижні звернеться до КОЖНОГО народного депутата з вимогою перегляду цієї людожерської норми…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s