Керівництво Держземагентства проти контролю громадськості?

Керівництво Державного агентства земельних ресурсів України грубо порушило законодавство, чим дало суспільству чіткий сигнал, що їм закони не писані. Адже, не затвердження складу Громадської ради, обраної законним шляхом з дотриманням всіх необхідних процедур інакше, як плювком в обличчя суспільству, назвати не можна. Тим самим керівництво Держземагенства не тільки поставило себе над законом, але перекрутило сенс створення та існування Громадської ради.

Для формування складу Громадської ради Держземагентством від імені ініціативної групи, створеної для підготовки установчих зборів (відповідно до постанови КМУ від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”), на офіційному веб-сайті 16.05.2011 було розміщено оголошення про початок з 17.05.2011 прийому заяв щодо участі в установчих зборах від інститутів громадянського суспільства. В актовому залі Держземагентства 16.06.2011 за участю уповноваженого представника головного земельного відомства були проведені установчі збори по формуванню складу Громадської ради при Держземагентстві. Учасниками установчих зборів з формування складу Громадської ради стали представники 31 інституту громадянського суспільства. Установчі збори пройшли у демократичній обстановці з дотриманням всіх необхідних процедур, що підтверджується оригіналами документів та зафіксовано на відео.

Протокол установчих зборів разом з копіями документів були передані Держземагентству для затвердження складу Громадської ради. Але Держземагентство листом від 08.07.2011 з надуманих причин, що не відповідають жодному пункту Постанови КМУ №996, відмовилося затверджувати персональний склад Громадської ради. Одночасно з цим, 20.07.2011 на офіційному веб-сайті Дежземагентства оприлюднена інформація про новий прийом документів від інститутів громадянського суспільства для участі у повторних установчих зборах.

Такі дії керівництва Держземагентства свідчать про те, що персональний склад Громадської ради, до якої увійшли такі авторитетні організації як: «Громадянська позиція», «Поступ», «Фундація регіональніх ініціатив», Профспілка працівників галузі земельних відносин України, профспілка «Народна солідарність», «Народний парламент України», «Студентський патруль країни» та інші, є вкрай незручний для бюрократів, бо зазначені організації відстоюють принципи прозорості, боротьби з корупцією та діалогу суспільства і влади у впровадженні земельної реформи.

У зв’язку з цим 15 інститутів громадянського суспільства, що увійшли до складу Громадської ради при Держземагентстві, висловлюють категоричний протест проти такої ганебної поведінки і дискримінації інтересів суспільства керівництвом Держземагентства та попереджають про проведення багаторазових акцій протесту доки не будуть задоволені наші законні вимоги. Першу акцію планується провести 27.07.2011 року з 09.00 до 12.00 год. під стінами Держземагентства по вул.Народного ополчення, 3.

Закликаємо усі небайдужі громадські організації підтримати наше прагнення захистити інтереси суспільства та приєднатися до акцій протесту.

Звертаємося до представників засобів масової інформації з проханням об’єктивно висвітлити події в пресі та на телебаченні, адже якщо ми зараз дозволимо формування громадських рад у такий спосіб, то це підтвердить, що діалог з суспільством владі зовсім не потрібен, і це лише красиві балачки з екранів телевізорів.

Advertisements

4 responses to “Керівництво Держземагентства проти контролю громадськості?

  1. nedotorkani.com

  2. Закликаємо усі небайдужі громадські організації підтримати наше прагнення захистити інтереси суспільства та приєднатися до акцій протесту.

    67c0f851e1acfafccca129350e71d446

  3. http://www.sip-cn.org.ua Сіверград – Сіверський інформаційний портал

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s