Демократичні профспілки – на захисті інтересів мешканців гуртожитків

Звернення до Президента України
Демократичних профспілок та незалежних громадських організацій

Стосовно необхідності підписання Закону “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів” (щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових права мешканців гуртожитків)

Пане Президенте!

08 вересня 2011 року Верховна Рада України 266-ма голосами “за” прийняла у другому читанні та вцілому законопроект р. № 8678 “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів” (щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових права мешканців гуртожитків).

Зазначеним законом пропонується привести у відповідність між собою законодавчі акти, які регулюють реалізацію мешканцями гуртожитків їхнього права на приватизацію житла, та вдосконалити правовий механізм втілення у життя Закону України від 04 вересня 2008 року “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” № 500.

Одним із основних положень даного законопроекту є продовження на три роки (до 31.12.2014 року) мараторію на виселення мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону та на відчуження (крім передачі у власність територіальних громад) гуртожитків, що перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, або були включені до статутних фондів організацій створених у процесі приватизації.

Згідно до Закону від 04 вересня 2008 року “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” № 500 реалізувати право приватизації житлових приміщень в гуртожитках можуть лише ті мешканці гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону № 500, і тільки після передачі гуртожитків, на які поширюється Закон № 500, у комунальну власність відповідно до Державної програми, та за умови, що місцеві ради, на території яких розташовані гуртожитки, приймуть рішення про залишення конкретного гуртожитку в статусі “гуртожиток” і про надання дозволу на приватизацію житлових приміщень в ньому.

Відповідна Державна програма повинна була бути розроблена Кабінетом Міністрів України та протягом трьох місяців після набрання чинності Закону № 500 (тобто – до 01.04.2009 р.) подана Верховній Раді України. Проте, досі зазначена програма не лише не затверджена, але й не подана Урядом Парламентові.

Таким чином, мешканці “відомчих” гуртожитків у більшості випадків лишаються позбавленими реальної можливості реалізації своїх законних прав на приватизацію займаного ними житла.

Наразі таких гуртожитків на Україні – понад тисячу, а в них лише офіційно мешкає близько 109 тис. людей. Проте досить багато фактично існуючих гуртожитків, приміщення яких перебувають на балансі підприємств різних форм власності, в якості гуртожитків формально не зареєстровані, а отже вони та їхні мешканці у цю статистику не включені.

Відтак, починаючи з жовтня поточного року над цими людьми нависла загроза виселення просто на вулицю, без надання будь-якого іншого житла.

В зв’язку з цим ми приєднуємось до вимоги Асоціації мешканців гуртожитків України із закликом до Вас, пане Президенте, чимнайскоріше підписати законопроект р. № 8678 та надати йому статусу чинного закону.

Олексій Кляшторний,
Співголова Профспілкового об’єднання
“Демократичні профспілки України”,
Голова Центрального координаційного комітету
Всеукраїнської профспілки “Народна солідарніст”

Дмитро Філіпчук,
Співголова Профспілкового об’єднання
“Демократичні профспілки України”,
Голова Профспілки працівників галузі земельних відносин України

Віктор Яворський,
Співголова Профспілкового об’єднання
“Демократичні профспілки України”,
Голова Центральної координаційної ради
Всеукраїнської профспілки працівників позабюджетних організацій “Народна профспілка”

P.S. Увечері 26 вересня на офіційному веб-сайті Президента “держави україна” було повідомлено, що В.Янукович підписав-таки закон “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів” (щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових права мешканців гуртожитків). Боротьба Асоціації мешканців гуртожитків України та Демократичних профспілок за права трудящих, які проживають у гуртожитках, виходить на новий етап, ;-)…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s