16 тепличниць поновлені на роботі при сприянні Центру правової допомоги Демократичних профспілок України

Працівники ДП “Агрокомбінат “Пуща-Водиця” та голова Центру правової допомоги ДПУ Олексій Кляшторний

30 січня 2012 року виконавчі листи про поновлення на роботі та про отримання компенсації за вимушений прогул отримали 16 тепличниць Науково-дослідного, виробничого Агрокомбінату “Пуща-Водиця”, звільнених у вересні 2011 року за участь в індустріальній акції.

Агрокомбінат “Пуща-Водиця”, землі якого безпосередньо прилягають до меж міста Києва в районі Борщагівки, вже кілька років є вогнищем боротьби селян Київщини за свої права, проти беззаконного відчуження їхніх земель. Виробнича інфраструктура Комбінату зазнає методичного знищення, а працівники – “виживання” з роботи призначеним Міністерством аграрної політики менеджментом, з очевидною метою: передачі земель підприємства під комерційну забудову.

29 вересня 2011 року 17 працівників Комбінату – 16 тепличниць та один шофер – були звільнені з роботи з різних надуманих підстав за участь в акції протесту, яка 22 вересня проводилась селянами біля офісу Мінагрополітики в Києві. 30 січня 2012, після чотиримісячної судової тяганини, в зв’язку із небажанням роботодавця добровільно поновлювати їх на роботі, 16 працівниць отримали на руки виконавчі листи та звернулися до державної виконавчої служби щодо примусового виконання рішення суду про їхнє поновлення та стягнення компенсацій за вимушений прогул.

Цьому сприяла активна протестна боротьба діючих на підприємстві профспілок. Наразі, крім контрольованої роботодавцем “жовтої” профспілки, на Агрокомбінаті злагоджено діють осередки 3 профспілкових організацій – “первинок” Всеукраїнської профспілки працівників агропромислового комплексу (Федерація професійних спілок України), ВП “Захист справедливості” (Конфедерація вільних профспілок України) та Міжгалузева первинна профспілкова організація ВП “Народна солідарність” в Київській області (Демократичні профспілки України). Правову підтримку звільненим працівникам надав Центр правової допомоги ДПУ.

Разом з тим, суд відмовив у задовольненні позову про поновлення на роботі профспілкового активіста Всеукраїнської профспілки працівників агропромислового комплексу водія Павла Дерев’янка. “Це рішення не має під собою жодної правої основи та є цілком “політичним”. Ми обов’язково оскаржимо його в апеляційному суді та подамо відповідну скаргу до Міжнародної організації праці,” – каже керівник ЦПД ДПУ Олексій Кляшторний.

“Робітнича солідарність має бути вище організаційних бар’єрів, що розділяють профспілки,” – підтримує його думку член ЦКК ВПНС Олександр Дробіков.

Профспілкова боротьба триває!

Більше про страйкову боротьбу селян Агрокомбінату “Пуща-Водиця” дивіться тут.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s