«Уряд постійно порушує фундаментальні конвенції МОП та свої зобов’язання за Угодою про Асоціаціє з ЄС» – голова ЦКК ВП «Народна солідарність» Олексій Кляшторний

 

Льосік15 липня 2016 року в Києві відбулася чергова зустріч представників Уряду України з членами Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та її робочих груп.

Профспілка «Народна солідарність» не могла не скористатися цим, щоб офіційно поставити перед Урядом питання порушення ним фундаментальних конвенцій Міжнародної організації праці та відповідних положень Угоди про Асоціацію між Україною та ЕС, покликаних ґарантувати українським трудящим право на свободу об’єднання.

Подаємо нижче виступ голови Центрального координаційного комітету Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» О.М.Кляшторного на засіданні 15 липня 2016 р. – за його письмовим текстом зі збереженням правопису оригіналу.

Виступ
голови Центрального координаційного комітету

Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» О.М.Кляшторного
на зустрічі Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеґрації І.О.Климпуш-Цинцадзе
та інших представників Уряду України

з представниками Української Сторони
Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС
15 липня 2016 року

«Шановні пані та панове, я хотів би торкнутися виконання Урядом України тих своїх міжнародньо-правових зобов’язань в рамцях Угоди про асоціяцію з ЕС, які технічно належать до розділу «Торгівля…», але які не можуть бути фактично реалізовані без активної участи державних органів, відповідальних за питання свободи та юстиції.

Стаття 291 Угоди про асоціяцію між Україною та ЕС передбачає зобов’язання України забезпечити реалізацію у своїх законах та практиках основних міжнародно визнаних трудових стандартів, зокрема свободи об’єднань та ефективного визнання права на колективні переговори.

У тій же статті Угоди її сторони, Україна та ЕС, підтвердили своє зобов’язання щодо ефективного виконання основоположних та пріоритетних конвенцій МОП, які вони ратифікували, а також Деклярації МОП стосовно основних принципів та прав у світі праці 1998 року.

Крім того, у статті 289 сторони Угоди посилаються на Програму гідної праці Міжнародної організації праці та Міністерську деклярацію Економічної і Соціяльної Ради ООН щодо забезпечення повної зайнятости та гідної праці 2006 року.

Однак фактично Україна систематично не виконує своїх міжнародньо-правових зобов’язань у сфері свободи асоціяції та забезпечення права на ведення колективних переговорів.

Зараз тут є заступник Міністра соціяльної політики України з питань европейської інтеґрації Сергій Олександрович Устименко і він, згідно Порядку денного, матиме доповідь ближче до кінця нашого сьогоднішнього засідання. Але, як і на першому засіданні у березні цього року, відсутній Міністр внутрішніх справ, як відсутній і повноважний представник Національної поліції. Хотів би помилитися, але не думаю, що шановний Сергій Олександрович, як заступник Міністра соціяльної політики, може будь-чим може допомогти нам в межах своїх повноважень, без участи МВС та Нацполіції, якщо приміром роботодавець не допускає представника профспілки відвідати робочі місця її членів, або коли Національна поліція ухиляється від внесення до Єдиного державного реєстру кримінальних проваджень справ за заявами виборних осіб профспілок стосовно перешкоджання їхній законній діяльності, грубого порушення угод і законодавства про працю.

Тому я хотів би порушити ці питання саме зараз і, користаючись нагодою, передати Уряду звернення Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» та Об’єднання «Демократичні профспілки країни» щодо порушення на Україні основоположних прав її членів та членів братніх профспілок, підтверджених і закріплених статтями 289 та 291 Угоди про асоціяцію.

Ур Сторона

Урядова лава на зустрічі не була, на жаль, аж надто переповненою. Віце-прем’єрка І.О.Климпуш-Цинцадзе та заступниця голови Комітету ВРУ з європейської інтеграції М.М.Іонова, відбувши “ритуальну частину засідання”, невдовзі “непомітно зникли кудись” під час першої ж перерви, лишивши “на хазяйстві” заступника директора Урядового Офісу з євроінтеграції Анатолія Куцевола…

В цьому контексті хотів би звернути увагу Уряду зокрема на наступні факти:

1) грубе порушення права на свободу об’єднання та трудових прав найманих працівників у ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України».

На цьому державному підприємстві, котре є одним з найбільших українських банків, існує та шириться неприйнятна практика масового переведення працівників на роботу на умовах цивільно-правових договорів, при виконанні фактично саме трудових функцій, на постійній основі та з підпорядкуванням правилам внутрішнього розпорядку підприємства, що веде як до зниження платежів до Державного бюджету і Пенсійного фонду, так і позбавлення трудящих таких елементарних прав, як оплачувані відпустки та лікарняні.

Незалежну профспілкову організацію, яка встала на протидію цій ганебній практиці, роботодавець протиправно упосліджує, що виражається в незаконному ухилянні від перерахування їй членських внесків, узгодження графіків відпусток її членів з підконтрольною адміністрації профспілкою, членами котрої вони не є, ненаданні виборним особам первинної профспілкової організації передбачених законодавством відпусток для профспілкового навчання і так далі.

Якщо державний банк, керівництво котрого призначене безпосередньо Урядом, дозволяє собі таке демонстративне нехтування базовими правами трудівників та профспілок, то чого слід нам сподіватися від приватного бізнесу?..

2) грубе порушення норм безпеки та вкрай шкідливі умови праці на металургійних комбінатах «Азовсталь» та «імені Ілліча» в місті Маріюпілі, що належать відомому олігарху Рінату Ахметову, порушення цим олігархом чинної Галузевої угоди в частині оплати праці та проведення ним незаконних масових скорочень працівників.

Дійшло до того, що кілька тижнів тому одним з майстрів меткомбінату «Азовсталь» було скоєно фізичний напад на працівника, котрий відмовлявся працювати в одиночку, з загрозою для його життя, на ливарному обладнанні, котре має обслуговувати щонайменше дві людини.

Така ситуація складається внаслідок політики максимального скорочення кількости працівників, яку веде власник комбінату.

Поліція Маріюпіля ухиляється від розслідування даних фактів та демонструє безсилість коли приватна служба охорони власника протизаконно не допускає голову первинної профспілкової організації до робочих місць її членів.

Рінат Ахметов на всеукраїнському та міжнародному рівні позиціонує себе як прогресивний та цивілізований роботодавець, проте на практиці на підконтрольних йому підприємствах панує найбрутальніше порушення трудових прав найманих працівників, немислиме в будь-якій країні Європейського Континенту, крім України;

3) критичний стан забезпечення базових трудових прав найманих працівників Сумського науково-виробничого об’єднання (колишнього «імени Фрунзе»), незаконно привласненого московським олігархом Костантіном Григоришиним.

Буквально минулого тижня, у липні, ЗМІ писали про виплату працівникам цього підприємства, котре є одним з найбільших роботодавців обласного центру стратегічно важливої прикордонної области, зарплати за квітень. Тобто, невиплата іноземним приватним власником заробітної плати своїм працівникам впродовж трьох місяців не має для нього жодних наслідків крім того, що йому «в нагороду» за це зараз надають (чи вже надали?..) громадянство України. І це при тому, що кримінальним злочином формально вважається затримка зарплати навіть в один місяць і один день. Але на країні все це – лише на папері, бо уряд жодним чином не дбає про захист трудових прав своїх громадян.

Коли Костянтин Григоришин та подібні йому перебуватимуть за гратами?!. Тим більше, що ми не раз чули від керівництва МВС, що фактично це підприємство є вкраденим в українського народу?..

4) невиконання Міністерством юстиції його функцій щодо завершення реєстрації Всеукраїнського об’єднання професійних спілок «Демократичні профспілки України» та набуття ним такого атрибуту юридичної особи як ідентифікаційний код, яке триває вже два роки після легалізації Об’єднання нині ліквідованою Державною реєстраційною службою;

Буквально минулого тижня я особисто відправився в цій справі на прийом громадян до відповідного департаменту Мін’юсту, але відповідальні працівники в буквальному сенсі «розтанули в повітрі», відмовившись вислуховувати суть справи та давати в ній якісь роз’яснення. Навіщо Мін’юст імітує виконання ним такої функції як особистий прийом та консультування громадян, якщо на практиці цього немає?!.

5) протиправне тримання під вартою за абсурдним звинуваченням лідера братньої нам Профспілки працівників галузі земельних відносин України Дмитра Філіпчука, що належить до найбрутальніших виявів репресивної практики держави у відношенні до профспілок.

Профспілковий лідер знаходиться під вартою впродовж понад двох місяців та термін його тримання продовжений ще на місяць, а колегам по об’єднанню «Демократичні профспілки України» відмовлено у його взятті на поруки, тоді як на глум над українським народом на волі сьогодні розгулюють такі загально знані організатори сепаратистського заколоту як Алєксандр Єфремов та бандити і організатори діючих в «зоні АТО» злочинних збройних угруповань, як нещодавно випущений «Рубіж».

Як бачимо, не в сепаратистах, терористах та їхніх спонсорах, а в профспілкових лідерах (як і патріотах-добровольцях) бачить Уряд України тепер найбільшу загрозу своєму пануванню…

Хотів би, також, звернути увагу шановних присутніх на таке:
В частині 4 статті 291 Угоди про асоціяцію наголошено, що трудові стандарти не повинні використовуватися для протекціоністських цілей в торгівлі.

Олігархічні власники українських підприємства, такі як Дм. Фірташ, Р.Ахметов, К.Григоришин та инші не дотримуються цього, змушуючи своїх найманих працівників працювати в шкідливих та небезпечних для життя умовах за оплату, яка не відповідає фактичному прожитковому мінімуму, а Уряд потурає цьому, не здійснюючи дієвого контролю за умовами праці, виконанням колективних угод та, що найважливіше, не забезпечуючи найманим працівникам фактичної можливости об’єднуватися в непідконтрольні роботодавцям профспілки і леґально вести боротьбу за свої людські права.

Тому, якщо Уряд на чолі з паном Гройсманом наполягатиме на продовженні антинародної, антисоціяльної політики свого злочинного попередника Арсенія Яценюка, «Народна солідарність» та инші демократичні профспілки змушені будуть офіційно порушувати перед компетентними органами та посадовими особами ЕС і держав-членів питання про порушення Україною умов Угоди про асоціяцію в частині статей 289 і 291.

громадськість

Члени Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та її робочих груп на зустрічі з представниками Уряду 15 червня 2016 року

Я користаюся нагодою, щоб відкрито та завчасно попередити про це Уряд на даному представницькому та високому за своїм юридичним статусом форумі, аби мати що відповідати в майбутньому на звинувачення в «пособництві Путіну», «провокаторстві» і т. д., які, звичайно ж, не забаряться.

Проте, я думаю, що справжніми пособниками Путіна і ворогами України є ті, хто дозволяють міжнародному кримінальному олігархату заволодіти практично всіма національними багатствами країни та безконтрольно знущатися з українських трудівників…

Дякую за увагу.»

Advertisements

One response to “«Уряд постійно порушує фундаментальні конвенції МОП та свої зобов’язання за Угодою про Асоціаціє з ЄС» – голова ЦКК ВП «Народна солідарність» Олексій Кляшторний

 1. ЧИ МОЖНА РОЗРАХУВАТИ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ НА УКРАЇНІ?
  У мене «зникли» гроші з особистих рахунків по комунальних платежах у м. Кам’янське Дніпропетровської області. І це у місті, де мером є А.Білоусов – член правління Асоціації міст України, удостоєний високого звання «Заслужений працівник сфери послуг України» та найкращій друг прем’єр міністра України В.Гройсмана. За багато років моєї своєчасної та передчасної оплати комунальних послуг на моїх особистих рахунках накопичилося чимало грошей переплатою на випадок ФОРС-МАЖОРНИХ обставин нашого капіталістичного способу життя(підвищення цін на комунальні послуги, несподіваних погодних чи політичних подій та інше), що приносять з собою нестабільність економіки у країні та втрату готівкових грошей найменш захищених верств населення! У даному конкретному випадку мова піде про опалення. Це те без чого у морозні дні жовтня – квітня місяців людський організм існувати не може Як бухгалтер, я не перераховував гроші із безготівкової форми у готівкову, не переказував через систему Інтернет, а чітко вносив готівкові гроші через каси банків чи систему ПАТ «Укрпошта», як і більшість Українців. Майже щомісяця приходили/майже, тому що інколи не приходили/ так звані «платіжки» у яких визначалася сума платежу, у моєму випадку ПЕРЕПЛАТИ, по комунальним платежам. І раптом я опинився у списках «боржників». Замість 800/вісімсот/ грн. переплати я отримав борг у 72,20/сімдесят дві грн. 20 коп. /грн. І суть не у тому, що я «заборгував» таку незначну суму, і навіть не у тому, що не отримав у результаті субсидію, у кінцевому результаті можна оформити її знову, після погашення заборгованості. СУТЬ по-перше у ПІДВИЩЕННІ ЦІН НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, на постачання теплоенергії, води, електроенергії та обслуговування житла. По друге – ВІДСУТНІСТЬ будь якої ЮРИДИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ та НЕ МОЖЛИВІСТЬ ПРОРАХУВАННЯ суми для сплати за комунальні послуги. Єврей/рос./ В. Гройсман дуже «передбачливо вивів» тарифи за комунальні послуги з законодавчої бази Кабінету Міністрів, створивши Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг/НКДРЕКП/. Тепер можна УСЕ «звалювати» на неї. За останній опалювальний період, по зрівнянню з попереднім, ЦІНИ на ОПАЛЕННЯ ВИРОСЛИ у ТРИЧІ, так само на ВОДУ, ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ, УТРИМАННЯ ЖИТЛА. Наш місцевий сіоніст Мер м.Кам’янське А.Білоусов видає Рішення Міськвиконкому з питань по комунальним послугам. Але ціни на послуги того ж КП КМР «Тепломережі», розрахунками якого ми користуємося, різко відрізняються від тих же самих тарифів указаних у Постановах НКДРЕКП та Рішень Місцевого самоврядування м. Кам’янське. Були вигадані так звані температурні коефіцієнти, то є зміни тарифів на опалення у зв’язку з погодними умовами. І тут ніякого контролю, але тарифи значно вищі, ніж , знову у Постановах НКДРЕКП! Прослідкувати зміни температурних режимів у м. Кам’янське, практично не можливо, електронні термометри по усьому місту іноді показують ТЕМПЕРАТУРУ, яка дуже ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ. Значить і тут ми повністю залежні від свавілля комунальних господарств/«Що хочу, те й ворочу..»/. Отримуємо «платіжки». Сьогодні одна сума платежу, завтра друга, а через місяць інша, яка не прораховується ніяк, бо не ясно з яких показників нараховується!!! Сперечатися безглуздо, бо все одно «ВОНИ праві !?». Ці самі інформаційні «платіжки», надруковані на папері з великою кількістю реклами та не є юридичним документом і у судах розглядатися не можуть. Мер А.Білоусов започаткував у м. Кам’янське Центр надання адміністративних послуг . Красиве приміщення колишнього райкому КПРС, велика кількість державних службовців з Держбюджетними окладами, а інформації, практично, ніякої. Фактично тільки два документа видають вини – договір на вивіз сміття та оформлення свідоцтва про народження дитини /дублюючи ЗАГС/. Але вже були запрошені інвестори з Євросоюзу та залучені інвестиції, невідомо нам для чого і куди вони підуть/пішли/, але можливо це й не погано/не можу судити/. З газом ще складніше. Юридичної суми переплати чи боргу ми не отримуємо, інформація по переказам грошей відсутня, бо це ПРИВАТНЕ підприємство жидів/чи євреїв(рос.)/ – сіоністів-комуністів І.Фірташа, Ю.Тимошенко/Григян-Капітальман/ та інших є єдиною сто процентною приватною організацією серед «сузір’я» комунальних послуг. Газ це – енергетика Держави України. Енергетика країн – це одне з головних питань існування самої, будь якої держави світу! Нам постійно керівники країни намагаються втлумачити питання, які не є основними в економіці країни. Вивіз сміття за кордоном давно вирішена проблема, для цього існують переробні заводи. Видобуток бурштину чи янтарю це теж не така вже і велика проблема для країни. Є більш коштовні родовища золота, алмазів чи платини… Та там, мабуть усе вже давно поділене між сіоністами та комуністами! Чому ж так «замовчується» питання ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА газодобувної та транспортувальної галузі, яке і досі знаходиться у власності сіоністів та комуністів? Навіть приватне підприємство ПАТ «Приватбанк» отримало державні інвестиції/суми не знаю/ та частково перейшло власність Держави України, хоч банківських установ в країни вистачає. Єврей(рос.) В.Гройсман зробив «подарунок» до Нового 2017 року єврею(рос.) І.Коломойському у кілька мільярдів, бо той був банкрут. Прибуткове ж приватне підприємство НАТ«Укрнафтогаз» України / з її «філіями» ЗАТ «Укргаз-Енерго», «Укртрансгаз» та іншими/ і досі у «руках» жидів/чи євреїв(рос)/ та комуністів!? Рахую справа у ВЛАДІ. Той хто володіє енергетикою країни, той і має владу на Україні!!! З цього ясно, що нам нав’язують тарифи на комунальні послуги не імовірно підвищенні та які не можливо порахувати простому Українцю. Інформація по усім Комунальним послугам, практично, відсутня.
  Жиди/чи євреї(рос.)/ В.Гройсман, А.Білоусов та інші – «білі і пухнасті», а всі інші у «г…..»! При цьому валовий продукт у країні зростає/.. «по зрівнянню з тим же періодом….року»/. Невже це Вам не нагадує часи соціалізму? Не пишу, як нам намагаються нав’язати порівняння: при «СРСР чи при Совєтах». Ті часи давно минули. Україна давно окрема капіталістична Держава, а Верховна Рада, яка є Законодавчою Владою на України у перекладі на російську мову і є «Верховним Совєтом» при якому ми живемо! До речі, Україна – це Центральна Європейська країна /Уральський хребет поділяє Європу та Азію/. Законодавча база відображає Державний УСТРІЙ! Тільки при соціалізмі усе було порівну, то є усім/майже/ однаково і усім вистачало/мається на увазі прожитковий мінімум/. При капіталізмі, у якому ми живемо, одним усе, іншим – що залишилося.
  Нажаль велика кількість населення України цього не хоче зрозуміти. Рабська відданість жидам/чи євреям(рос.)/, яку навіювали комуністи, починаючи з 1918 року, після знищення Першої Української Держави та окупації України, сильно засіла у свідомості деяких верств населення. Жиди/чи євреї(рос.)/ хороші, а інші … Цей мазохізм веде до руйнування нації! Рабів матеріально якось підтримують, надають саме необхідне добро /їжу, одяг та таке інше/, бо раб може у разі відсутності цього здійснити бунт. Але є і інша категорія так званих «ШАВОК». Ці «шавки» заради жидовських/чи єврейських(рос.)/ ідей готові не тільки усе зробити , а і вилизувати «З……(рос.)» у сіоністів і комуністів, аби тільки їм догодити! І ці набагато небезпечні, бо ДИСКРЕДИТУЮТЬ та наносять невиправний моральний та матеріальний збиток Великому Слов’янському Українському Народу.
  «Київські сіоністи», які підняли ціни на комунальні послуги, вважаю, намагаються матеріально ЗНИЩИТИ ВЕЛИКИЙ СЛОВ’ЯНСЬКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД, а саме в першу чергу незахищені верства населення –ДІТЕЙ, ІНВАЛІДІВ, ПЕНСІОНЕРІВ та т.д. Бо при піднятті ТАРИФІВ у ТРИ РАЗИ, ПЕНСІЯ піднялася – «НА КОПІЙКИ»!!! Раби і «шавки» мовчать!
  Робимо висновок. Громадянська війна на Україні триває! Фізично знищується Великий Слов’янський Український Народ і у першу чергу незахищені верства населення: діти, інваліди та люди похилого віку, які з відомих причин не змогли виїхати з Луганської та Донецької областей у іншу місцевість. При цьому офіційної війни з Росією в нас немає, а Крим знаходиться під російською окупацією. Існує серед грамотних людей міркування чи думка, що київські сіоністи, у період «Революції на майдані», домовилися з московськими керівниками євреєм(рос.) Менделем/Д.Медвєдєвим/ та комуністом В. Путіним про обмін; Крим за не втручання у події заколота на Майдані! Але це /підкреслюю/ тільки припущення. А фактично постає питання. Коли ж ми – Великий Слов’янський Український Народ нарешті почнемо визволяти свою Українську територію – КРИМ від загарбників?? Ціни на продукти та комунальні послуги безперервно зростають, при чому не відомо звідкіля суми платежів беруться. То є нас, просто, грабують і грабують державні Комунальні служби та приватні підприємства! Зараз сіоністи П.Порошенко/батько Вальцман/ з В. Гройсманом «просунули» у Верховній Раді Закони про Медичну та Пенсійну реформи, які не тільки введуть 100%/сто процентну/ платну медицину, але і не підвищать суму мінімальної пенсії до прожиткового рівня, якого в нас зараз фактично НЕМАЄ. Нас вже намагаються і зґвалтувати!
  «Революція гідності» на Майдані принесла Владу та Добробут жидам/євреям(рос.)/, вірменам та іншому «КОМІНТЕРНУ»!
  ВЕЛИКИЙ СЛОВ’ЯНСЬКИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД ФІЗИЧНО ЗНИЩУЮТЬ, ГРАБУЮТЬ І ҐВАЛТУЮТЬ!!!
  Коли ж нарешті це закінчиться і почнеться «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ» ВЕЛИКОГО СЛОВ’ЯНСЬКОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ???
  вересень 2017р. І.Швед

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s