«Народна солідарність» зміцнює взаємодію із Держпраці України

%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b6%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%9607 вересня 2016 голова ЦКК ВП «Народна солідарність» Олексій Кляшторний та голова Маріупольської профорганізації ВП «НС» Вiкторiя Прiдущенко мали в Державній службі України з питань праці зустріч із очільником відомства Романом Чернегою, яка отримала продовження протягом наступних двох днів на рівні низки інших відповідальних працівників Служби.

Предметом розмов стали, зокрема:

– ситуація з безпекою праці на підприємствах Маріуполя,

– а також організація навчання активу демократичних профспілок у Головному навчально-методичному центрі Держпраці.

Сподіваємось, що «маріупольські напрацювання» уже невдовзі стануть в нагоді не лише для осередків ВП «НС». але й для інших незалежних демократичних організацій трудівників України…

ДОВІДКОВО: утворення «єдиної служби з питань праці» (замість колишніх кількох відомств, найважливішими з яких були «Державна інспекція праці» та «Держгірпромнагляд») впродовж багатьох років був, скажемо так, «наполегливою рекомендацією» Уряду України з боку Міжнародної Організації Праці та ріжних «міжнародних експертів».

СУТО ЛОГІЧНО ЦЕ НІБИТО ВІРНО: раніше було так, що «Держгірпромнагляд» заявляв – «ми займаємося лише питаннями БЕЗПЕКИ праці», а «інспекція», натомість, – «лише дотриманням законодавства про працю», як такого. В той час як кожній притомній людині ясно, що «безпека праці» та всі інші трудові права – єдиний комплекс проблем. (Адже саме з невдоволення шкідливими та небезпечними умовами праці дуже часто й починається на підприємстві трудовий конфлікт.)

Тим не менше, на практиці наразі усе виглядає «далеко не так райдужно»: складається стійке враження, що Держпраці та управління Служби на місцях намагаються уникнути виконання своїх основних контрольних функцій (а відтак – і конфліктів з «олігархічними» власниками підприємств), посилаючись на… відомі постанови «уряду Яценюка» про «мараторій на здійснення перевірок господарських суб’єктів».

Виходить, що Уряд України «полегшує життя підприємцям» коштом безпеки для життя та здоров’я трудівників?!. – Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність» не лише заявляє, але, як бачимо, й на ділі демонструє, що не миритиметься з цим…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s